ScreenTechnics0612028-STS-B Screen
ScreenTechnics ElectriCinema Side Tension Hi Contrast Grey 0612028-STS-B Projector Screen
ElectriCinema Side Tension Hi Contrast Grey 0612028-STS-B Projector Screen
  • 3 Years Australian Manufacturers Warranty
  • Includes GST
  • Payments Secured by CommBank
  • Found it Cheaper? Request a Price Match
Specifications:
Screen
Diagonal Inches
120"
Viewing Area
2655 x 1495 mm
Aspect Ratio
16:9
Surface
Colour
Grey
Gain
0.8
Material
PVC
Surface
Border
Colour
Leader
300 mm
Frame
Black or White
Material
Surface Type
Powder Coated
Type
Head Box
General
Installation
Wall / Ceiling
Operation
Powered
Control
Trigger 12v
Dimensions
Weight
37.0 kg
Warranty
3 Years
Country of Origin
Australia
Alternative Projector Screens
Elite VMAX120XWV2
Elite VMAX120XWV2 Projector
Electric Motorized Projection Screen
View Product
Elite Electric100H
Elite Electric100H Projector
View Product
GrandView GRIP160H
GrandView GRIP160H Projector
Easy Flexible Install
Elite FTE150H3
Elite FTE150H3 Projector
Motorised Floor Rising up to 150"