GrandViewGRUD080H Screen
GrandView Pull-Up Scissor Lift GRUD080H Projector Screen
Pull-Up Scissor Lift GRUD080H Projector Screen
Save: 8%
  • 3 Years Australian Manufacturers Warranty
  • Includes GST
  • Payments Secured by CommBank
  • Found it Cheaper? Request a Price Match
View Range
Portable Series Pull-Up Screen
  • Simple locking mechanism makes it easy and safe to transport and use
  • Adjustable knobs for uneven surface
  • Sizes: 60” – 100” diagonal
  • Colour: Black
  • Aluminum Casing
Fiberglass Matte White Fabric
Specifications:
Screen
Diagonal Inches
80"
Viewing Area
1770 x 995 mm
Aspect Ratio
16:9
Surface
Colour
White
Gain
1.0
Material
Fibreglass
Surface
Smooth
Viewing Angle
Horizontal
160°
Vertical
General
Installation
Operation
Manual Pull Up
Control
Dimensions
1915 x 145 x 110 mm